Admin Admin
Broj poruka : 415 Points : 5380 Репутација : 0 Datum upisa : 17.06.2012 Godina : 51
| Naslov: Будуће британске дипломате: Тито био службеник Османског царства! Uto 11 Sep 2012 - 3:31 | |
| БИСЕРИ БУДУЋИХ БРИТАНСКИХ ДИПЛОМАТА
На Косову живе Алжирци, Тито је био обичан заборавни Османски службеник с периком , а Чешка је била део Југославије - само су неке од заблуда британских студената
Foreign and Commonwealth Office Министарство спољних послова , обично зове Форин офис или ФЦО је одељење за Уједињеног Краљевства владе . Она је одговорна за заштиту и промовисање британске интересе широм света. Настала је 1968 спајањем спољних послова и Комонвелта .
Флориан Бибер, професор на катедри за политику и међународне односе на британском Универзитету Кент, објавио је на свом интернет-блогу неке од заблуда својих студената који се односе на историју Југославије.
Многи мисле да на Косову живе Алжирци, да је Чешка била део Југославије или да је Тито био службеник Османског царства, пренео је Дојче веле. Када је у питању настанак Југославије, један од британских студената каже да је Југославија успела да опстане толики низ година (па чак и векова) само захваљујући чињеници да још од античког доба није имала ниједног "правог", великог непријатеља који би могао озбиљније да је угрози.
University of Kent - UK
Други будући британски политиколог тврди да је Југославија држава коју је уз употребу силе, за властите потребе створило Османско царство, које је ангажовало "свог службеника Тита". Он је касније био задужен само за одржавање реда и заиста је, каже, био добар у томе али је у посљедњих неколико година прије своје смрти постао изнимно забораван, а уз то је носио ужасну перику.
"Османски" агент Тито 007
Како су испитни рокови одмицали, тако се и период настанка Југославије приближавао 20. веку. Али јављају се нова питања – ко је заправо чинио ту Југославију? Одговор даје још један од Биеберових студената – држава Југославија је формирана 1929. од Краљевине Срба, Хрвата и Чеха. По другом цитату из Биберовог блога, анонимни аутор/ка тврди да је "Југославија била састављена од осам република, међу којима су две покрајине: Косово и 'Војвонец' .
Претпоставка изгледа Грба СФРЈ по опису будућих британских дипломата
Онима који до сада нису чули за 'Војвонец', друга дефиниција ће бити још бизарнија: "Покрајине Југославије чиниле су Србија, Хрватска, Словенија, Yуговеада и друге". Занимљиво је чути и да је једна од покрајина била (или је још увек) насељена за ово поднебље прилично егзотичним становницима: "Косово је било 95 процената алжирско" – тврди један од младих Британаца. И када се говори о распаду Југославије и конфликтима који су произашли из тога, младе наде британске дипломатије развиле су своје алтернативне теорије. Тако је један од њих изјавио да је на Балкану све кренуло по злу када је Слободан Милошевић покушао да заузме "главни град Хрватске Дубровник", што му није пошло за руком. Када је реч о Косову, неки од британских студената су уверени да је оно било независна држава преко 600 година и тек је за време последњег рата пало под српску власт, од које се онда поново ослободило. Флориан Бибер, одличан познавалац Баклана, каже да, упркос појединим сулудим изјавама, његови студенти нису у општем смислу необразовани, а да њихово незнање осликава опште стање у британском друштву, које источноевропски регион види само као место порекла занатлија или радника на воћним плантажама, а Балкан као легло криминалаца. Изјава бившег водитеља Би-Би-Си-ја Терија Вогана, који је, критикујући гласање на Евровизији у корист суседних земаља, рекао да треба поново успоставити зид разграничења са источном Европом, само је одраз незнања и незаинтересованости, која је овде свеприсутна, каже Бибер. Забрињава само чињеница, коментарише немачки радио, што ће известан број управо тих незаинтересованих студената са скромним знањем о балканским приликама једнога дана израсти у самопрозване експерте и дипломате са улогом саветника за решавање конфликата и проблема унутар и између држава бивше Југославије. deutsche welle | Танјуг |
*** А ШТА ВИ МИСЛИТЕ О ОВОМЕ ? | |
|